Publikuar me datën: Sun, May 6th, 2012

Zveçani voton edhe në zgjedhjet lokale

Kryetari ilegal i Zveçanit, Dragisha Milloviq, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se votimet për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare serbe në këtë komunë kanë nisur pa probleme, ndërkohë që, sipas tij, po votohet edhe për zgjedhjet lokale.

“Sipas informatave që kam unë, zgjedhjet kanë nisur me kohë dhe pa probleme të mëdha. Shpresojmë që kështu të vazhdojë deri në fund të ditës. Pa probleme kanë nisur edhe votimet për zgjedhjet lokale. Në këto votime nuk ka vëzhgues të OSBE-së. Unë nuk pres probleme as për zgjedhjet lokale, sidomos duke pasur parasysh që sot është festa e Shën Gjergjit dhe pres që gjithçka të përfundojë në atmosferë të qetë, tolerante dhe demokratike”, ka thënë Milloviq.

Serbët e Zveçanit dhe të Zubin Potokut kanë këmbëngulur në mbajtjen e zgjedhjeve lokale të Serbisë, me gjithë vërejtjet e Beogradit dhe kundërshtimet e Prishtinës.

OSBE-ja po lehtëson vetëm zgjedhjet për parlament dhe president të Serbisë, për qytetarët serbë të Kosovës.

Policia e vendit ka thënë se ka dy opsione për zgjedhjet lokale – ose do t’i ndalojë, ose do t’i injorojë – varësisht nga situata.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close