Publikuar me datën: Fri, Mar 25th, 2011

ZGJEDHJET NË IRJM DHE GJAKDERDHJA E RRADHËS, EDHE MË E MADHE, E SHQIPTARËVE TË SHQIPËRISË LINDORE !

ZGJEDHJET NË IRJM DHE GJAKDERDHJA E RRADHËS,
EDHE MË E MADHE, E SHQIPTARËVE TË SHQIPËRISË LINDORE !

Bazuar në informacionet e grumbulluara (shumë të sigurta), jo vetëm nga rradhët e të gjitha partive politike shqiptare në IRJM,
por edhe nga rradhët e partive sllavo-maqedonase, kemi arritur të kuptojmë se, zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen gjatë kësaj pranvere, në qershor të vitit 2011, do të janë shumë të përgjakshme, edhe më të përgjakshme se sa zgjedhjet e mbajtura deri më tani.

Bandat e partive politike shqiptare, të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), të Zotit Ali AHMETI, do të mbështetën (me armë) nga bandat e aleatit të saj në “Republikën” e Kosovës, të Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), të Zotit Hashim THAÇI dhe CO.
Kurse, bandat e Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), të Zotit Menduh THAÇI, do të mbështetën nga bandat e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), të vellëzërve Ramush dhe Dahut HARADINAJ.
Vetëm Partisë “Rilindja Demokratike Kombëtare” (RDK), të Zotit Rufi OSMANI, aktualisht i mungon aleati i saj (me banda) në “Republikën” e Kosovës, dhe nëse ajo do të garojë e vetme, pa iu bashkangjitur BDI-së apo PDSH-së, atëherë ajo (RDK) do të jetë midis dy zjarrëve , midis zjarrit të BDI-së dhe zjarrit të PDSH-së, gjë kjo që do të sjellë edhe gjakderdhjen ndërshqiptare (të rradhës), edhe më të madhe se në të kaluarën,
edhe se gjakderdhja e vitit 2001, kur luftohej për pushtet pa pushtet dhe edhe pa shtet, sepse ashtu si arrën (pushtetin) edhe cekanin (shtetin) e kanë dhe vazhdojnë ta kanë pushtuesit e kolonizatorët sllavo-maqedonas të Shqipërisë Lindore.

Gjithashtu, kemi arrijtur të marrim informacione se, pavarësisht se sa deputetë do të arrijë të fitojë Zoti Rufi OSMANI me partinë e tij,
në qeverinë e ardhshme sllavo-maqedonase të VMRO-DPMN, Zoti Nikolla GRUEVSKI, i cili do t’i fitoje edhe zgjedhjet e qershorit 2011,
do ta marrë Zotin Rufi OSMANI me partinë e tij, Rilindja Demokratike Kombetare (RDK).

Të luftojsh për pushtet pa pushtet dhe edhe pa shtet, kur ate pushtet dhe ate shtet e ka pushtuesi e kolonizatori i trojeve të Shqipërisë Lindore, edhe duke e denigruar cështjen kombëtare shqiptare nën IRJM, sic ka ndodhur deri më tani, për gati dy dekada me rradhë,
nuk mundet të quhet ndryshe, përvec se veprim antikombëtar.
Por, të nxisish luftën vëllavrasëse midis shqiptarëve dhe të shkaktojsh edhe gjakderdhjen ndërshqiptare, në emër të luftës për pushtet,
për llogari dhe për interesa të pushtuesve e të kolonizatorëve sllavo-maqedonas, është më shumë se veprim antikombëtar,
është krim që duhet ndëshkuar shumë rëndë nga shqiptarët e Shqipërisë Lindore (Lugina e Vardarit-ILIRIDA) nën IRJM,
fillimisht me bojkotimin e zgjedhjeve dhe me pas edhe me…..

Prandej, edhe gjykoj që, të gjitha forcat (shoqatat) patriotike shqiptare në IRJM, me në krye Frontin Demokratik të Bashkimit Kombëtar (FDBK), doemos duhet që t’i bojkotojnë zgjedhjet sllavo-maqedonase në IRJM.

(*) Autori është Kryetar i Frontit Demokratik të Bashkimit Kombëtar – FDBK.

Tiranë, më 25 mars 2011

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close