Publikuar me datën: Mon, Jun 17th, 2013

z.Nue Oroshi u zgjodh Sekretar i Pergjithshem i Kuvendit për Qytetin e Kielit-Gjermani

Lajmi i fundit:

 

z.Nue Oroshi u zgjodh Sekretar i Pergjithshem i Kuvendit për Qytetin e Kielit-Gjermani

 

Nga:Lekë Mrijaj

 

Të enjtën e kaluar me 13.Qershor.2013, ne nje mbledhje te pergjithshme të Asamblesë se qytetit te Kielit ne menyrë demokratike me shumicë votash u zgjodh kryesia e pergjithshme per ta drejtuar kuvendin njiherit për Sekretar të pergjithshëm u zgjodh Deputeti i CDU-së per qytetin e Kielit politologu,publicisti,analisti,historiani…Shqiptar nga Dardania e Shqipërisë Etnike  Mr.Nue Oroshi veprimtar i pergjithshem i kauzes sonë Kombetare qe vepron edhe ne Botën Demokratike-Qytetin e Kielit,Gjermani

Republika e Schleswig-Holsteinit shtrihet në veri të Gjermanisë, ku jetojnë 2.8 milion banorë, Kryeqyteti i kësaj Republike është po qyteti i Kielit, i cili ka 242.041 banorë, dhe hyn në mesin e 30 qyteteve më të mëdha të Gjermanisë.

 

Shumë urime dhe plotë suksese i nderuari Sekretar i Kuvendit te Kielit z.Nue Oroshi ju krenaria jonë kombetare me vlera të pergjithshme te cilet renditeni me figurat me te mëdha Shqiptare ne Botën Demokratike.

 

Gëzuar…Suksese…z.Sekretar Mr.Nue Oroshi, punë të mbarë ne vizionin tuaj me vlera te pergjithshme:Demokratike,Njerëzore…

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close