Publikuar me datën: Tue, Dec 10th, 2013

Vieria: Arsenali nuk do ta fitoj titullin

Manchester, 10 dhjetor – Patrick Vieira nuk beson se ish-klubi tij Arsenali do të fitojë Premier Ligën këtë sezon sepse ata nuk mund “të fitojnë ndeshjet duke luajtur ashpër”.

Francezi, i cili tani është trajner i grupmoshave të reja në Manchester City, tre herë kishte fituar titullin e kampionit gjatë qëndrimit të tij nëntëvjeçar në veri të Londrës.

Ndërsa Arsenali nuk ka fituar asnjë trofe prejse Vieira siguroi fitoren në finalen e kupës FA kundër Manchester United në vitin 2005 ndërsa 37-vjeçari beson se londinezëve ende u mungon aftësia për të fituar ashpër.

“Kur shikoni Arsenalin, ata luajnë futboll fantastik. Por nganjëherë ju duhet të fitoni ndeshjet duke luajtur ashpër dhe nuk mendoj se Arsenali e ka këtë aftësi për momentin”, ka thënë francezi për gazetën “Daily Mirror”.

“Ndoshta atyre u mungon një lider në fushë. Ata nuk e kanë një Tony Adams, Martin Keown apo një Sol Campbell. Ata janë lojtarë që mund të jenë lider brenda dhe jashtë fushës”, ka shtuar ai.

Vieria u largua nga Arsenali tetë vjet më parë, por ai kishte dëshirë të qëndronte në klub edhe për disa sezone: “Nuk kisha idenë se finalja e Kupës do të ishte ndeshja ime e fundit- Atë kohë nuk po mendoja largimin”.

“Klubi nuk luftoi për qëndrimin tim por as nuk më pyeti të qëndroj. Një vit para largimit isha shumë afër transferimit në Real Madrid. Marrëveshja ishte kryer mes klubeve, por unë dëshiroja përfundimin e karrierës në Arsenal”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close