Publikuar me datën: Sat, Oct 3rd, 2015

Vetëvendosje: S’ka qeveri që nuk zmbrapset nga vullneti i qytetarëve

Lëvizja Vetëvendosje ka treguar se në ditën e 15 të mbledhjes së nënshkrimeve kundër Asociacionit të Komunave me shumicë serbe e kundër demarkacionit me Malin e Zi, numri i tyre ka tejkaluar 150 mijë.

“Falë interesimit të madh qytetar dhe punës së palodhshme të aktivisteve dhe aktivistëve, ‘Zajednica’ dhe demarkacioni me Malin e Zi do të parandalohen”, thuhet njoftimin e Vetëvendosjes, përcjell koha.net.

“Nuk ka fuqi që mund ta zmbrapsë vullnetin e qytetarëve. Ndërsa nuk ka qeveri që nuk zmbrapset nga ky vullnet. Ne ju bëjmë thirrje qytetarëve të Republikës që edhe ditëve në vijim t’i përgjigjen masivisht nënshkrimit të peticionit sepse vetëm angazhimi qytetar mund ta shpëtojë vendin”, thuhet më tej aty.

Shefi i deputetëve të Vetëvendosjes në Kuvendine Kosovës, Glauk Konjufca, në Interaktiv të KTV-së ka treguar se synimi i opozitës është që numri i nënshkrimeve të arrijë në 200 mijë. Pas kësaj, sipas Konjufcës, pakënaqësia do të shprehet në rrugë përmes protestave.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close