Publikuar me datën: Thu, Aug 4th, 2011

Vetëvendosje qeverisë: Mos u ligshtoni!

Lëvizja e Albin Kurtit ka reaguar për arritjen e marrëveshjes ndërmjet KFOR-it dhe përfaqësuesve serbë, duke pohuar se ajo e defaktorizon qeverinë e Kosovës, dhe nuk merret më parasysh.

”Fakti se forcat e KFOR-it po negociojnë me përfaqësuesit e shtetit serb, Borislav Stefanoviç dhe Goran Bogdanoviç, është treguesi më i saktë i situatës në terren. Ata të cilët kanë fuqi në terren, ata edhe po negociojnë. Ndërsa, nga deklaratat e Qeverisë së Kosovës, të mbrëmjes së 3 gushtit, (së pari që nuk e pranojnë marrëveshjen, e më pastaj që e pranojnë pasi ua ka shpjeguar komandanti i KFOR-it, Buhler) kuptojmë se Qeveria e Kosovës po sillet si një spektator që vështron nga mediet marrëveshjet për territorin dhe kufijtë e vet, dhe më pastaj komenton dhe vlerëson këto marrëveshje, po ashtu nga larg. Qeverinë e Kosovës në veri e ka faktorizuar aksioni i forcave speciale policore. Pa praninë dhe veprimin e vazhdueshëm të këtyre forcave në veri, Qeveria defaktorizohet dhe nuk merret më parasysh, ashtu si ndodhi në marrëveshjen e mbrëmshme midis KFOR-it e Serbisë.”, thuhet në një komunikatë.

Aty thuhet se KFOR-i nuk mund të bëjë marrëveshje me Serbinë, dhe është ftuar qeveria që të mos tërhiqet por të insistojë për shtrirjen e sovranitetit në krejt territorin.Vetëvendosja ka kërkuar sërish që të shpallet gjendja e jashtëzakonshme.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close