Publikuar me datën: Tue, May 4th, 2010

Vendoset rekordi për tubimin më të madh të piratëve

Londër, 4 maj – Më shumë se 1 700 persona janë veshur në veshje të imagjinuara për të vendosur rekordin e ri botëror për tubimin më të madh të piratëve.

Masa përbëhej nga 1 722 burra, gra e fëmijëve, të cilët kishin veshur fasha të syve dhe këmbë të rreme druri.

Ata u tubuan në Devon në Britani të Madhe , për të thyer rekordin e numrit më të madh të piratëve të mbledhur në një vend.

Rekordi i mëparshëm ishte 1 651 persona dhe ishte vendosur në Portland në SHBA në shtatorin e vitit ë kaluar.

“Ndihemi mrekullueshëm. Kemi thyer rekordin botëror” , tha Karen Barnes, zëdhënës i piratëve.

Një përfaqësues i Librit të rekordeve “Guiness” deklaroi se rekordi do të verifikohet në ditët në vijim.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close