Publikuar me datën: Wed, Jun 16th, 2010

Valdete Daka emërohet kryetare e KQZ-së

Prishtinë, 16 qershor – Valdete Daka është emëruar  kryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.
Emërimin e saj e bëri sot Presidenti i Republikës Fatmir  Sejdiu. Emërimi është bërë në bazë të Nenit 84, pika 26, dhe Nenit 139, të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, si dhe Nenit 61 të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës.  Daka ka dhënë sot betimin para Presidentit Sejdiu, në një takim ku merrnin pjesë edhe anëtarët e tjerë të KQZ-së.
Emërimi i Veldete Dakës kryetare të KQZ-së vjen pasi që Nesrin Lushta para disa javësh dha dorëheqje nga posti i kryetares së KQZ-së. Lushta ishte kritikuar shumë për punën e saj dhe mbahet mend për abstenimet që i bënte kur duhej të merreshin vendime të rëndësishme gjatë procesit zgjedhor të vitit të kaluar.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close