Publikuar me datën: Tue, Sep 18th, 2012

Urimet tona për fitoren z. Mark Gjonaj!, thotë në mesazhin e tij, – z Tom Mrijaj një publicistit, kritik letrar, shkrimtari i disa librave, Sekretar i Përgjithshëm i “Lidhjes së Tretë të Prizrenit”.

Urimet tona për fitoren z. Mark Gjonaj!, thotë në mesazhin e tij, – z Tom Mrijaj një publicistit, kritik letrar, shkrimtari i disa librave, Sekretar i Përgjithshëm i “Lidhjes së Tretë të Prizrenit”.

 

Tom Mrijaj
Zoti Mrijaj më tej thotë se fitorja e Mark Gjonaj,  gëzoj shqiptarët kudo që gjenden,sidomos mërgaten tonë në SHBA,ku Gjonaj dha një shembull të mirë për breznit e reja, se në këtë shtet të bekuar me punë e ndershmëri arritet çdo gjë! Një merit e posaqme, shprehet z. Mirijaj  për fitoren Gjonaj i shkon gazetarit të Bota Sot, i cili me pendën e tij, – të shkëlqyer, që nga dita e parë e fushatës së tij, – njoftoj opinjonin këtu dhe në atdhe për kandidatin historik të shqiptarëve në këtë vend të bekuar. Ishte pra e para gazeta e juaj( me korrespondentin tuaj ne SHBA) që njoftoj botën shqiptare në atdhe për fitoren e shqiptarit Mark Gjonaj.

Në orën 2 pas mesit të natës të mëngjezit të së Premtes në rubrikën e lajmeve tek gazeta më e madhe në botën shqiptare “Bota Sote” mësova për lajmin e fitores. Në ato orë të hershme thuja gjitha gazetat shqiptare në Shipëri, Kosovë, Maqedoni e Mal te Zi e diaspor kishin mësu këtë lajm të gëzueshem nga Bota Sot.

“Unë me familjen time, kam kënaqësinë, thotë ai t’ u përcjelli urimet më të përzemerta për këtë fitore, t’uj urue që në të ardhshmen të arrini fitore shum më të larta, në rrugën që keni vazhdu! Uroj nga zemra edhe kombëtaren Bota Sot dhe gazetarin e saj në SHBA, për gadishmërin e tij, – shembullore, në këtë fushat elektorale, të gjatë dhe të lodhshme, e cila përfundoi me sukses të plotë. Në saj të punës së shkëlqyer që bëri gjat kësaj fushate Mark Gjonaj, stafi i tij, – elektoral, dhe vullnetarët e palodhur – gjithë komunitetin shqiptarë që u tregua i bashkuar dhe i mobilizuar për këtë arritje historike të një shqiptari të Amerikës.” thotë në mesazhin e tij, – z Tom Mrijaj një publicistit, kritik letrar, shkrimtari i disa librave, Sekretar i Përgjithshëm i “Lidhjes së Tretë të Prizrenit”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close