Publikuar me datën: Wed, Jul 27th, 2011

Urdhëresa lufte nga strukturat paralele serbe

Mitrovicë, 27 korrik – I ashtuquajturi , Këshilli komunal paralel në veri të Mitrovicës ka marrë të mërkurën vendim që, siç thotë ai,  për shkak të rrethanave të krijuara dhe situatës së brishtë të sigurisë në veri, të përkufizojë orarin e punës për dyqanet e pavarura zejtare dhe objekteve hoteliere në veri të qytetit të Mitrovicës, në periudhën kohore prej orës 07:00 deri në 15:00. Sipas këtij Këshilli, në rast të mos respektimit të këtij vendimi, do të merren masa ligjore ndaj atyre që thyejnë vendimin. Burime të gazetës nga veriu, kanë bërë të ditur se një vendim i tillë është marrë për shkak të prezencës sa më të madhe të qytetarëve serbë gjatë orëve të pasdites, por edhe të natës, në Rudare, Jarinje, si dhe në disa lokacione tjera të komunës së Zubin Potokut, ku janë të ngritura barrikadat për qarkullimin e automjeteve të policisë së Kosovës në rast nevoje. “Ka indikacione që njësitë e ROSU-së të nisen sërish në pikat kufitare Jarinje dhe Bërnjak në shenjë hakmarrje për vdekjen e policit të kësaj njësie, andaj ne duhet të jemi syçelë dhe të bëjmë rroje në numër sa më të madh pranë këtyre pikave”, ka thënë njëri nga udhëheqësit e strukturave paralele, citojnë burimet.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close