Publikuar me datën: Wed, Mar 28th, 2012

Unaza e parë në botë tërësisht prej diamanti, 70 milionë dollarë

Një vit punë dhe 70 milion dollarë është kostoja e unazës së fejesës për atë që nuk e njeh krizën. Unaza me çmim rekord, është realizuar nga Shawish Jewellery, një kompani argjendarie në Gjenevë, që në pranverë e kaluar kishte deklaruar në Londër se donte të sfidonte ligjet e argjendarisë së lartë duke krijuar unazën e parë në botë e gjitha prej diamanti. Unaza është krijuar duke punuar mbi një gur të madh diamanti dhe është dashur një vit punë nga ekspertët më të mirë, duke përdorur edhe rreze lazer për të bërë këtë kryevepër. Rreziku i vetëm ishte që në momentin e krijimit të vrimës në mes të unazës struktura molekulate e diamantit të prishej, por nuk ndodhi kështu, sqaron Mohamed Shawed, transmeton BW. Tani mbetet vetëm të shihet kush do jetë gruaja fatlume që do e mbajë në dorë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close