Publikuar me datën: Sat, Oct 13th, 2012

Tuna e quan Vali Corleonen të sëmurë psikik

Nuk i vjen mirë të përflitet nga publiku për diçka që nuk ka lidhje me muzikën, pasi. siç thotë dhe vetë ajo, publiku e njeh për atë që është – një këngëtare e zonja, dhe jo në formë tjetër. Për të shuar gjithë fjalët dhe emrin e përbaltur sipas saj kohët e fundit në media, ajo shprehet: “Kam frikën që në kohën e fundit mediat po e keqpërdorin autoritetin dhe mundësitë e veta, duke ofenduar njerëz me aftësi të kufizuara apo me t’meta mentale.

Shpesh e kam vërejt sheshit që disa individë bëjnë shaka me njerëz mentalisht të sëmurë apo ndonjëherë edhe tu i ngacmu fizikisht vetëm për me tregu “NAMIN” pranë të tjerëve, e edhe më keq është kur të tjerët “kënaqen së qeshuri” me këto sjellje… Këto sjellje tani janë pasqyruar fatkeqësisht edhe në media, dhe shfrytëzojnë njerëzit mentalisht të sëmurë për me argëtu publikun. Kjo tregon nivelin intelektual që ne e kemi, e më së keqi tregon nivelin human që ne e kemi!”.

Tuna vijon me indinjatën duke thënë se: “JU KENI AQ SA MERITONI! Ndoshta tani është momenti me pa se në çfarë shkalle kemi rënë, e me punu n’at drejtim për me dal nga kjo krizë e përgjithshme që na ka kaplu n’përgjithsi. Unë thellë besoj që shumica nuk i përkasim këtij rangu (me ba shaka me njerëz të sëmurë) dhe kemi me reagu në ndonjë mënyrë për me i ndalu këto gjeste jo humane”.

Kjo deklaratë e Tunës, vjen fill pas deklaratave publike që Vali Corleone ka bërë në emisionin e Arian Çanit, e më tej në Facebookun, deklarata këto që janë shpërndarë në të gjitha mediat. Në to Vali shprehej se Tuna vdes të kryejë marrëdhënie me të dhe se kur të dojë ai, mund ta ketë këngëtaren në krevat.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close