Publikuar me datën: Tue, Jan 22nd, 2013

Trepça nuk sikletohet për largimet e lojtarëve

Mesfushorët Visar Shkupolli e Emin Baliqi janë futbollistët e fundit që janë larguar nga skuadra e Trepçës, kampione e vitit 2010.

Shkupolli e Baliqi ditë më parë iu bashkuan ekipit të Drenicës së Skenderajt. Por, këta nuk janë futbollistët e vetëm që janë larguar nga Trepça. Gjatë këtij edicioni ekipit nga Mitrovia i janë larguar edhe Erdin Hashani, Florent Sejdiu e Getoar Dragusha. Madje të dielën dorëheqjen dha edhe ish-sekretari i Trepçës, Fidaim Haxhiu.

Por, për kryetarin e klubit nga Mitrovica, Nexhmedin Haxhiu, nuk ka hapësirë për panik. Sipas tij, punët në klubin e Trepçës janë shumë mirë dhe se pos largimit të Erdin Hashanit në drejtim të Hajvalisë, asnjë lojtar tjetër i larguar, sipas Haxhiut, nuk ka qenë titullar.

“Florent Sejdiu ka pasur disa probleme me ish-trajnerin Shefqet Kurti dhe është larguar në gjysmë të kampionatit. Pos Erdin Hashanit që ka kërkuar nga unë ta liroja dhe e kam liruar, pasi më ka thënë se Hajvalia i ka dhënë më shumë para, asnjë tjetër nuk ka qenë lojtar i ekipit bazë”, ka thënë Haxhiu.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close