Publikuar me datën: Thu, Apr 19th, 2012

Totti dhe Del Piero kthehen në kombëtare?

Trajneri i kombëtares së Italisë, Cesare Prandeli ka deklaruar se ekziston mundësia që në ekipin e tij gjatë Kampionatit Evropian, ti kthejë veteranët Francesco Tottin dhe Alessandro Del Pieron.

“Kur bëhet fjalë për ata të dytë, duhet të dini se kam respekt të lartë dhe i vlerësoj. A do të ftohen për Kampionatin Evropian? Gjëra e tilla nuk mund ti them, por unë e di se ata mund të japin më shumë për futbollin italian. Kur të vendosur të udhëtoj për në Kampionatin Evropian, nuk do të jetë kriteri i vetëm certifikata e lindjes për të marrë një ftesë “, tha Prandeli për mediat italiane.

Lojën e fundit Totti për ekipin kombëtar të Italisë e ka luajtur në vitin 2006 në finalet e Kupës së Botës, kur “azurrët” pas penaltive mposhtën Francën.

Del Piero në shtator të vitit 2008 kundër Gjeorgjisë ka luajtur ndeshjen e fundit për të Italinë.

Këtë sezon, Totti për Romën ka luajtur 22 ndeshje në ligë dhe shënoi pesë gola ndërsa Del Piero ka shënuar katër gola në 23 ndeshje në fanellën e Juventusit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close