Publikuar me datën: Fri, Jul 27th, 2012

Topi javën e ardhshme i bashkohet FRD-së

Që në momentin e parë post presidencial, Bamir Topi mbështet pa mëdyshje një rotacion politik në vitin 2013. Sipas tij, qeverisja është e sëmurë dhe duhet shëruar përmes rotacionit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Ish-presidenti i Republikës Bamir Topi foli mbrëmë për të ardhmen e tij politike duke lajmëruar një takim me z. Oketa javën që vjen i cili vendos për vendimmarrjen. I ftuar në “Top Story”, z.Topi për herë të parë zbardhi momentin sipas tij imponues të z.Berisha për tu bërë kryetar i shtetit.

Ish-Presidenti Topi deklaroi se tashmë është i gatshëm të provojë sfida të reja politike, pas eksperiencës 5 vjeçare në krye të shtetit.

“Është një institucion që të jep shansin të fitosh eksperiencë nëpërmjet komunikimit me mjaft personazhe të huaja dhe vendase. Unë ndjehem i gatshëm të provoj sfida të reja”- tha Topi.

Topi u ndal të komentojë situatën politike në vend, të cilën e cilësoi të përkeqësuar, si brenda partive politike ashtu edhe në jetën parlamentare, sic tha ai. 21-janari dhe Gërdeci, siç tha Topi janë edhe ngjarjet më të vështira të presidencës së tij.

Ish-Presidenti komentoi më tej se “Ndryshimet kushtetuese të vitit 2008 kanë prodhuar një disekulibirim të pushtetit në Shqipëri dhe uzurpimit të tij nga një krah i politikës”.

Sa i përket protokollit, i cili e privoi nga fjala e fundit gjatë ceremonisë së përurimit të Presidentit, Bujar Nishani, ish-presidenti tha se ndryshimi është bërë nga një vendim i Këshillit të Ministrave. “Pavarësisht se ndryshimi është bërë në minutën e fundit, nuk përbën aspak problem për mua”, shtoi ai.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close