Publikuar me datën: Sat, Oct 15th, 2016

Tmava: Ligji s’është perfekt, por e ringjallë “Trepçën”

Lajm të mirë e ka quajtur drejtori i “Trepçës”, Ahmet Tmava, miratimin e Ligjit për gjigantin ekonomik të Kosovës.

Duke folur në “Interaktiv” të KTV-së, ai ka thënë se deri te ky Ligj janë bërë studime të vazhdueshme të ekspertëve të huaj e vendorë, anëtarë të shoqërisë civile, me deputetë, e me aktorë të tjerë të përfshirë në këtë proces.

“Kemi dhënë edhe ne propozimet tona. ‘Trepça’ si një aset nacional u trajtua si i tillë. Ajo do të reflektojë fuqinë reale dhe do të jetë në interes të qytetarëve në përgjithësi”, ka thënë Tmava përcjell Koha.net. “Ligji prodhon rregullim institucional të menaxhimit të ‘Trepçës’”, ka shtuar ai.

“Ligji është një ringjallje për Trepçën”, ka thënë ai.

E kur është pyetur për propozimet konkrete që kanë dërguar rreth Ligjit, Tmava i ka bishtnuar përgjigjes duke thënë se “as ky ligj nuk është perfekt, por hajde po themi se është një bazë e mirë për të ecur tutje”.

Kur ka folur për 20 përqindëshin që në bazë të Ligjit do të menaxhohet ga punëtorët, Tmava ka thënë se “kemi ardhur deri te një situatë që për herë të parë implementohet në Kosovë si model, dhe mendoj se mund të bëjmë një kthesë”.

“Ky është një shpërblim për punëtorët por edhe u jepet qasje. Kjo fazë e mbijetesës është falë shumë personave, por në radhë të parë të minatorëve, prandaj ka ardhur koha që kjo të shpërblehet”, ka thënë Tmava.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close