Publikuar me datën: Thu, Oct 6th, 2011

Tjetër dështim i Serbisë në Këshillin e Evropës

Asambleja parlamentare e Këshillit të Evropës miratoi sonte Rezolutën për situatën politike në Ballkan, në të cilën ftohen të gjitha vendet e këtij rajoni që të anojnë drejt pajtimit dhe zhvillimit të dialogut, deklaroi për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug shefi i delegacionit serb, Dragolub Miçunoviq.

Sipas fjalëve të tij, Asambleja parlamentare e KE-së miratoi edhe disa amendamente të delegacionit serb, e “të cilat kontribuuan që rezoluta të jetë më e balancuar”.

Serbia ka propozuar edhe thirrjen e një konference ndërkombëtare për “çështjen  e Kosovës”, në të cilën pos Beogradit e Prishtinës do të merrte pjesë edhe BE-ja, nën patronazhin e Kombeve të Bashkuara, e cila do të duhej të ofrojë zgjidhje të pranueshme për të gjithë sa i përket statusit dhe çështjeve të tjera lidhur me Kosovën, tha ai, por pa cekur se kjo kërkesë nuk është marrë në konsideratë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close