Publikuar me datën: Tue, Aug 24th, 2010

Tina Kaidanow, njeriu i parë i SHBA-së për Ballkanin

Washington, 24 gusht – Në administratën amerikane, javën e kaluar kanë ndodhur ndryshime të rëndësishme kadrovike. Në vendin e njeriut të parë të ngarkuar me Ballkanin vjen Tina Kaidanow, ish-ambasadore amerikane në Prishtinë.

Sipas gazetës serbe “Blic”, ambasadorja e parë amerikane në Prishtinë, është e njohur me qëndrimet e veta anti-serbe dhe një grua, për të cilën vlerësohet se me gjallërinë e vet ka kontribuar shumë në shpalljen e Deklaratës për pavarësinë e Kosovës.

Kaidanow,  qysh në vitet 90’, kur ishte bashkëpunëtore e Richard Holbrooket ishte e njohur që në çdo problem të shoh ‘nacionalizmin serb’ dhe ‘propagandën serbe’.

Zgjedhje e saj në administratën amerikane (zëvendësndihmës i Sekretarit Shtetëror për Evropën dhe Euroazinë) nuk është e mirë për Serbinë, sepse ajo asnjëherë nuk e ka fshehur simpatinë dhe ç’është me rëndësi antipatinë ndaj shteteve të caktuara, ka deklaruar për “Blic”, Obrad Kesiq, analist i njohur në Washington, duke përkujtuar se gjatë luftës në BeH, Kaidanow në kabinetin e saj ka mbajtur flamurin e madh kroat në mur

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close