Publikuar me datën: Mon, Dec 20th, 2010

Thaçi president, Kusari-Lila kryeministre?

Prishtinë, 20 dhjetor  – Burime të KosovaPress-it të afërta me PDK-në, të cituara nga “IndeksiOnline”, bëjnë të ditur se njëri nga opsionet e krijimit të qeverisë së ardhshme, është PDK-AKR-minoritete. Në këtë bashkëqeverisje të PDK-së me aleatët e vegjël, është e mundur që kryeministri në largim, Hashim Thaçi, të zgjidhet president i vendit, kurse kryeministre, Mimoza Kusari-Lila. Kjo e fundit edhe pse nuk e arriti këtë me votat e qytetarëve, mund ta fitojë në pazarin politik postin e të parit të qeverisë së vendit.
Po ashtu AKR do të fitonte dhe dy ministri.
Por, njëri nga problemet që pengon realizimin e këtij opsioni, është pozita e kryetarit të PDK-së, Hashim Thaçi, i cili nëse pranon të marrë ulësen e presidentit të vendit, do të duhet ta lë atë të partisë, për të cilin problem thuhet se Thaçi ka filluar të mendojë seriozisht.
Kryetar i Kuvendit të Kosovës do të vazhdojë të jetë sekretari i PDK-së dhe U.D. i presidentit të vendit, Jakup Krasniqi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close