Publikuar me datën: Tue, Dec 11th, 2012

Thaçi premton dy autostrada për Podujevën

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, u ka premtuar qytetarëve të Podujevës se do t’i kenë dy autostrada në territorin e tyre. Një takim që është mbajtur në Podujevë, në kuadër të procesit zgjedhor brenda partiak dhe ku shpërndan libreza për anëtarë të rinj të PDK-së, Thaçi e ka përdorur si lloj fushate parazgjedhore duke premtuar projekte edhe për këtë qytet. Ai llapjanëve ua ka premtuar madje dy autostrada.

“Ne sapo përmbyllëm autostradën nga Vërmica deri në Prishtinë. Tani do të vazhdojë nga Prishtina në drejtim të Besisë. Unë dua t’ju sigurojë juve si Llap se ju do të keni dy autostrada me përjashtim të regjionet tjera, ajo që do të shkojë nga Besia në drejtim të Prapashticës-Leskovcit dhe nga Besia në drejtim të Besianës -Merdarit. Dhe konfuzionet se nuk do të vije deri këtu, ai konfuzion dhe skepticizëm do të dështojë. Jeni të bindur se rruga nuk do të ndalet dhe investimet nuk do të ndalen”, ka thënë ai mbrëmjen e së martës në këtë takim.

Në këtë takim pos kryeministri Thaçi, kanë qenë edhe zëvendësi i tij Hajredin Kuçi, ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, Kadri Veseli e deputeti Latif Gashi, të cilët  kanë shpërndarë librezat për anëtarët e rinj.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close