Publikuar me datën: Sat, Jun 11th, 2011

Thaçi kërkoi sqarime nga Grabovci

Prishtinë, 11 qershor – Votimi kundër shtrirjes së autoritetit në veri të vendit nga disa deputetë të PDK-së, e kanë nervozuar kreun e saj, përkatësisht kryeministrin Hashim Thaçi.

Duke u thirr në burime të saj, Bota Sot shkruan se atë ditë Grupi Parlamentar i PDK-së nuk ka mbajtur fare takim paraprak, kështu që ky grup parlamentar nuk ka pasur fare qëndrim të vetin si të votohet për propozimin e Lëvizjes Vetëvendosje për shtrirjen e sovranitetit të vendit në veri.

I pyetur nga gazeta se si e vlerëson këtë veprim të disa deputetëve të PDK-së në seancën e 5 majit, kryeministri Thaçi ka thënë se me të dëgjuar lajmin në media e ka kontaktuar shefin e Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovcin, dhe ka kërkuar nga ai një shpjegim për këtë veprim.

Sipas Thaçit, Grabovci i ka thënë se atë ditë Grupi Parlamentar i PDK-së nuk ka mbajtur fare mbledhje paraprake dhe deputetët e kësaj partie kanë hyrë në seancë pa një qëndrim unik paraprak.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close