Publikuar me datën: Sun, Apr 18th, 2010

Thaçi inspekton Kompleksin Përkujtimor “Adem Jashari” në Prekaz

Skenderaj, 18 prill – Numri një i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka “sakrifikuar” një pjesë të vikendit të tij, të dielën paradite, për të inspektuar punimet qe po zhvillohen në ndërtimin e Kompleksit Përkujtimor “Adem Jashari” në Prekaz.
Pasi ka bërë homazhe në varrezat e Jasharëve, i shoqëruar nga kryetari i komunës, Sami Lushtaku, ai ka kontaktuar punëkryersin nga i cili ka kërkuar angazhim edhe më të madh në përfundimin e këtij projekti nacional.
“Mendoj se punimet janë duke vazhduar mjaft mirë, por natyrisht se kërkohet angazhim edhe më i madh, kurse nga ana e saj Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i kryej të gjitha obligimet që i ka, për të përfunduar sa më shpejt ndërtimin e Kompleksit Memorial “Adem Jashari”, simbolin e unitetit të popullit të Kosovës, simbolin e çlirimit e vendit, lirisë dhe shtetit të Kosovës, por edhe të shqiptarisë dhe civilizimit perëndimor”, ka deklaruar kryeministri Thaçi. Sipas tij në 2 vitet e fundit punimet janë intensifikuar në këtë Kompleks, dhe ka premtuar rritjen e angazhimeve tjera financiare nga ana e qeverisë.
Kryeministrin në këtë inspektim e kanë shoqëruar edhe Lulëzim e Bekim Jashari.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close