Publikuar me datën: Wed, Mar 30th, 2011

Thaçi i rikthehet AAK-së për koalicion

Prishtinë, 30 mars – Në rrethanat e krijuara pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, sipas të cilit Behgjet Pacolli është president jokushtetues, kanë filluar edhe spekulimet e natyrshme për atë që do të ndodhë, ose duhet të ndodhë. Analistët dhe qarqet politike po flasin për koalicione të mundshme të reja dhe për zhvillime pas kulimave.
E përditshmja “Zëri” shkruan sot se PDK-ja ka rikthyer shikimin nga AAK-ja, te e cila po kërkon shpëtimin e mandatit qeverisës, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për mënyrën e zgjedhjes së presidentit Behgjet Pacolli.
Gazeta thirret në burime të besueshme, të afërta me AAK-në, t’i kenë thënë se kryeministri ka nisur të shfaqë interesim për negociata të fshehta, për të bindur AAK-në që të bëhet aleat në qeverisje, duke i ofruar asaj postin e presidentit të vendit.

Por, zyrtarë të lartë të AAK-së i mohojnë këto negociata. Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Avni Arifi, ka thënë se nuk ka informata se është duke ndodhur diçka e tillë, ndërsa thekson se kjo parti nuk hyn në koalicion me PDK-në, përveç nëse kryeministri aktual, Hashim Thaçi, vendos të tërhiqet nga Qeveria.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close