Publikuar me datën: Fri, Sep 16th, 2011

Thaçi: Beogradi nuk mundi ta destabilizojë Kosovën

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme lidhur me zhvillimet në veri, përkatësisht për zbarkimin e doganierëve në pikat 1 dhe 31. Thaçi ka ftuar Beogradin të heqë dorë nga përpjekjet e dështuara për të destabilizuar Kosovën dhe duhet ta kuptojë faktin se Kosova është e pavarur dhe sovrane, si dhe ka edhe mbështetjen e partnerëve ndërkombëtarë.

Kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se janë të përkushtuar për bashkëpunim rajonal si parakusht për integrimet evropiane. “Ne jemi të hapur për bashkëpunimin rajonal dhe shpresojmë se kështu duhet të veprojë edhe Beogradi. Ne do të jemi në krye të përgjegjësisë për rend dhe ligj, jetë dinamike dhe zgjedhje të lira, me qëllim të investimeve edhe në atë pjesë. Veprimet demokratike janë çelësi i arritjes së suksesit, e jo barrikadat”, ka thënë Thaçi. Ai ka falënderuar KFOR-in, EULEX-in dhe Quint-in për mbështetjen e madhe. Vendosja e rendit dhe e ligjit në veri është objektivi ynë i përbashkët. Thaçi ka thënë se Qeveria e Kosovës mirëpret vendimin e Këshillit të Ministrave të Bosnjës dhe Hercegovinës për njohjen e vulave doganore të Republikës së Kosovës. “Ne mirëpresim bashkëpunim më të ngushtë në të ardhmen në të gjitha fushat ndërmjet Bosnjës dhe Kosovës dhe natyrisht edhe njohje bilaterale”, ka deklaruar Thaçi

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close