Publikuar me datën: Thu, Jul 19th, 2012

Tërhiqet AKP-ja, pranohet propozimi i sindikatës së Trepçës

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) ka pranuar të shfuqizojë vendimin për emërimin e Eset Ujkanit ushtrues detyre të drejtorit të Trepçës.

AKP ka pranuar që për ushtrues detyre të caktohet njëri nga tre të propozuarit e sindikatës së punëtorëve. Marrëveshja është arritur pasi drejtori menaxhues i AKP-së, Shkëlzen Lluka, ka vizituar sot grevistët në minierë. Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Nezir Behrami ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes:

“Ne sot jemi taku me zyrtarët e AKP-së dhe kemi arrit deri te marrëveshja që vendimi i mëparshëm të shfuqizohet dhe ushtrues detyre i menaxherit të emërohet njëri nga ata tre emra që ne kemi propozuar. Të paktën ashtu na kanë dhënë premtime”, tha Behrami.

Ai shtoi se minatorët do të qëndrojnë në grevë derisa nuk marrin konfirmimin në formë të shkruar nga AKP-ja, raporton portali Lajmeshqip.

Minatorët e minierës me ?otacion “Trepça” në Stantërg kanë hyrë të premten në grevë, duke shprehur pakënaqësinë me emërimin e Eset Ujkanit në pozitën e ushtruesit të  detyrës të drejtorit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close