Publikuar me datën: Thu, Sep 15th, 2011

Të gjithë serbët nesër në rrugë

Leposaviq, 15 shtator – Të gjithë serbët në veri që nga mëngjesi i nesërm do të jenë nëpër rrugë për të penguar përpjekjen eventuale të policisë dhe të doganave të Kosovës për të marrë vendkalimet kufitare Bërnjak e Jarinje. Këtë për “Blic” e ka konfirmuar kryetari i komunës Leposaviq Branko Niniq i cili ka theksuar se qytetarët në asnjë mënyrë nuk do të lejojnë “instalimin e institucioneve kosovare” në vendkalime.

– Po përgatitemi, po bëjmë plane. Tash për tash është e sigurt se 100 për qind e qytetarëve që nga mëngjesi do të jenë në të gjitha rrugët. Për hapat tjerë do të vendosë shtabi i krizës, ka thënë Niniq

Sipas njohurive që thotë t’i ketë “Blici”, në Shipol është stacionuar një pjesë e njësisë ROSU. Po sipas kësaj gazete, të gjithë pjesëtarëve të ROSU nga rrethina e Mitrovicës u është urdhëruar që të mblidhen në Shipol.

Në një deklaratë për “Blic”, sekretari shtetëror në të ashtuquajturën Ministri për Kosovën Oliver Ivanoviq thotë se grumbullimi i ROSU në Shipol është përpjekje për dramatizim  të situatës në terren.

-Po përpiqen të ngritin tensione dhe të frikësojnë e nuk duhet luajtur me këta hapa. Ky është gabim dhe rrezik për të dy palët, ka thëni ai

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close