Publikuar me datën: Sun, Sep 5th, 2010

Të enjten (9 shtator) dita e Fitër Bajramit

Prishtinë, 5 shtator – Të enjten, më 9 shtator është dita e Fitër Bajramit. Me rastin e  kësaj feste, Bashkësia Islame e Kosovës, për herë të parë për qytetarët e Prishtinës dhe të Kosovës, do të organizojë një program të larmishëm festiv në kryeqytetet, përkatësisht në Sallën 1 Tetori. Në programin që do të fillojë në orën 20, dhe që hyrja do të jetë pa pagesë, do të marrin pjesë  artisti Mirush Kabashi, Rrezarta Smaja ( soliste), Aziz Alili dhe Xhelal Kaloshi ( lexues Kur’ani), Basri Lushtaku (aktor), Violetë Kukaj,  Shyhrete Behluli , Abaz Jaha (instrumental në NEY),Fatmir Spahiu (aktor), Okteti Plus dhe kori i medresesë së mesme “Alaudin” të Prishtinës

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close