Tag archive for ‘sipas’
By koshtovalia On Monday, June 10th, 2013
0 Comments

Ka nisur përballja e Limajt me drejtësinë për rastin MTPT

Në Gjykatën e Apelit në Prishtinë ka filluar  seanca ndaj Fatmir Limajt dhe të akuzuarve të tjerë për rastin e MTPT-së, në të cilën ka paraqitur  fjalën prokurori i rastit, Johanes Picket. Për rastin More...

By koshtovalia On Monday, June 3rd, 2013
0 Comments

Beogradi do negociata për Gazivodën e trafostacionin Valac

Beogradi dhe Prishtina duhet të arrijnë marrëveshjen për sistemin e energjisë elektrike në veri të Kosovës, si dhe çështjen e transitit të  rrymës nëpër Kosovë.Ndërkaq trafostacioni Valac në veri More...

By koshtovalia On Sunday, May 12th, 2013
0 Comments

LDK: Punësim me lidhje familjare, ryshfet dhe përkatësi partiake

Lidhja Demokratike e Kosovës vlerësoi se mandati i Qeverisë Thaçi po identifikohet me tri çështje kryesore: papunësia, varfëria dhe korrupsioni. Sipas LDK-së, rreth 77% të qytetarëve vlerësojnë se këto More...

By koshtovalia On Saturday, May 11th, 2013
0 Comments

“Shqipëria e madhe” praktikisht po funksionon

Shqipëria e Madhe nuk është një projekt i parealizueshëm, praktikisht funksionon që tani. Kështu shprehen disa ekspertë të rajonit të Ballkanit. Ata për gazetën serbe “Novosti” madje thanë se më More...

By koshtovalia On Wednesday, May 1st, 2013
0 Comments

VV thotë se punëtori i Kosovës sot është dy herë i shtypur

Lëvizja Vetëvendosje thotë se punëtori i Kosovës sot është dy herë  i shtypur. Sipas këtij subjekti politik punëtori është i shtypur si shqiptar, të cilit i mohohet subjektiviteti politik, si pjesë More...

By koshtovalia On Saturday, January 26th, 2013
0 Comments

Xhandarmëria serbe futet në territorin e Kosovës

Pjesëtarë të xhandarmërisë serbe kanë kaluar të enjten Portën numër 1 të kufirit Kosovë-Serbi dhe kanë hyrë qindra metra në brendi të territorit  kosovar. Dëshmitarë të rastit i kanë thënë More...

By On Thursday, January 24th, 2013
0 Comments

Kryetari Ahmeti kundër zgjedhjeve të parakohshme

Kryetari Ahmeti kundër zgjedhjeve të parakohshme · Bashkimi Demokratik për Integrim nuk është për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ahmeti dhe subjekti që ai drejton do të angazhohen More...

By koshtovalia On Wednesday, January 23rd, 2013
0 Comments

Kurti: Forcohet opozita, jo koalicion me LDK-në

Lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, duke folur për takimin e djeshëm me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se lëvizja e tij synon të forcojë bllokun opozitar në Kosovë, por aktualisht More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close