Tag archive for ‘shum’
By koshtovalia On Wednesday, June 12th, 2013
0 Comments

SHBA ndihmojnë Serbinë, por me pavarësi të forcuar të Kosovës

Në lojën diplomatike rreth datës për Serbinë papritmas është përfshirë edhe Uashingtoni. Sipas gazetës së Beogradit “Novosti”, në Departamentin amerikan të Shtetit fatin e integrimeve evropiane More...

By koshtovalia On Friday, May 31st, 2013
0 Comments

Lugina: Thaçi të kërkojë reciprocitet nga Daçiqi për shqiptarët

Përfaqësuesit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës presin që Kuvendi i Kosovës të nxjerrë një rezolutë me të cilën duhet të angazhojë Qeverinë e Kosovës që të merret më konkretisht me problemet More...

By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Barcelona po insiston për Adnan Januzajn

Skuadra e madhe spanjolle Barcelona është duke insistuar për transferimin e mesfushorit të ri kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, bën të ditur gazeta britanike “The Sun”, të shtunën. More...

By On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

JO VETËM BARDHË E ZI . Petrit Menaj

  Petrit Menaj JO VETËM BARDHË E ZI Opinion Kam shkruar kohë më parë për perceptimin real që i duhen bërë problemeve të politikës së sotme, jo nga pozita e interesave të More...

By koshtovalia On Monday, May 13th, 2013
0 Comments

Krasniqi qe 12 vjet s’e ka shkelur veriun

Kryetari i Kuvendit të Kosovës , Jakup Krasniqi, ka deklaruar se institucionet e Kosovës kanë bërë mjaft përpjekje që t’i bindin serbët të pranojnë marrëveshjen e Brukselit, duke i konsideruar edhe More...

By koshtovalia On Sunday, May 12th, 2013
0 Comments

Berisha: Kemi të meta, por jemi qeveri serioze

Kryeministri Sali Berisha përuroi në Shkodër rrugën Ura Gjadër-Mnelë nga ku theksoi se qeveria që ai drejton do të bëjë akoma edhe më shumë për qytetarët shqiptarë. “Shkodra ka një ndryshim që More...

By koshtovalia On Sunday, May 12th, 2013
0 Comments

LDK: Punësim me lidhje familjare, ryshfet dhe përkatësi partiake

Lidhja Demokratike e Kosovës vlerësoi se mandati i Qeverisë Thaçi po identifikohet me tri çështje kryesore: papunësia, varfëria dhe korrupsioni. Sipas LDK-së, rreth 77% të qytetarëve vlerësojnë se këto More...

By On Thursday, May 2nd, 2013
0 Comments

Botohet e plotë figura poliedrike e burrit te madh te kombit shqiptar poetit lirik Ndre Mjeda

Botohet e plotë figura poliedrike e burrit te madh te kombit shqiptar poetit lirik Ndre Mjeda (Dritë në histori, përmes veprës shumëvëllimshme “MJEDA” I-X të studiuesit të shquar Dr. Mentor Quku) Tomë More...

By koshtovalia On Sunday, April 28th, 2013
0 Comments

Reali thërret në ndihmë fansat

Reali i Madridit u ka bërë apel fansave për ndihmë në prag të revanshit të ndeshjes gjysmëfinale në Champions League kundër Borussia  Dortmundit, e cila do të luhet të martën. Klubi “mbretëror” More...

By On Saturday, April 27th, 2013
0 Comments

Sllupçanati pret ribrendimin – Nazif Zejnullahu

Sllupçanati pret ribrendimin – Nazif Zejnullahu   Kryetari i shtetit dhe Kryeministri janë nxehur shumë dhe të dy, në të njëjtën kohë, “po e zbulojnë Amerikën” për të dalë nga kriza e More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close