Tag archive for ‘prishtin’
By koshtovalia On Monday, June 10th, 2013
0 Comments

Ka nisur përballja e Limajt me drejtësinë për rastin MTPT

Në Gjykatën e Apelit në Prishtinë ka filluar  seanca ndaj Fatmir Limajt dhe të akuzuarve të tjerë për rastin e MTPT-së, në të cilën ka paraqitur  fjalën prokurori i rastit, Johanes Picket. Për rastin More...

By koshtovalia On Saturday, May 25th, 2013
0 Comments

Vuçiq: Ekzistojnë dilema në lidhje me implementimin e planit

Nënkryetari i parë i qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se ekzistojnë hamendësime në lidhje me planin e implementimit të marrëveshjes ndërmjet Beogradit e Prishtinës, dhe për këtë More...

By koshtovalia On Wednesday, May 15th, 2013
0 Comments

Për autostradën Prishtinë-Mitrovicë 60 milionë dollarë nga Banka Islamike

Gjatë qëndrimit dje në Mitrovicë, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi u ka thënë strukturave të PDK-së në këtë qytet se Banka Islamike i ka akorduar Kosovës 60 milionë dollarë me dedikim për ndërtimin More...

By koshtovalia On Wednesday, March 13th, 2013
0 Comments

Ashton nesër në Prishtinë, pritet të rikonfirmojë qëndrimet për dialogun

Të gjitha të arriturat në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, pritet të sqarohen nga vetë kryediplomatja evropiane Catherine Ashton gjatë vizitës në Kosovë. Zyrtarë të qeverisë vlerësojnë More...

By koshtovalia On Friday, February 1st, 2013
0 Comments

Një skenar i mbrapshtë për Kosovën

Si ka mundësi që në pranverë Prishtina e Beogradi ta kenë një dokument historik të nënshkruar mes vete, por që Kosova të mbetet e bllokuar në OKB e BE, dhe të hyjë në një cikël të ri të gjatë More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close