Tag archive for ‘marr’
By koshtovalia On Thursday, May 2nd, 2013
0 Comments

Nëna Terezë evropiania më e madhe

Për sllovakët evropiania më e madhe e të gjitha kohëve do të ishte Nëna Terezë, ndërsa pas saj do të vinin Nikolla Teslla dhe Leonardo da Vinçi, ka treguar një anketë e mediave sllovake me rastin e More...

By koshtovalia On Thursday, May 2nd, 2013
0 Comments

Plevniev ia kujton Maqedonisë se po përvetëson historinë e Bullgarisë

Presidenti bullgar Rosen Plevneliev ka paralajmëruar Shkupin se të mos shpresojë për mbështetje për marrjen e datës për nisjen e negociatave për anëtarësim me BE në samitin e qershorit, në rast se paraprakisht More...

By koshtovalia On Wednesday, May 1st, 2013
0 Comments

Daçiq këshillon serbët e Kosovës: Merruni me Prishtinën…

Pas takimit me serbët e Kosovës, kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi qartë se nuk do të ketë referendum për Marrëveshjen e arritur në Bruksel, më 19 prill. “Ne nuk kemi kohë të merremi me More...

By koshtovalia On Saturday, April 27th, 2013
0 Comments

The New Yorker: Trafikimi i organeve, dëshmitarët gënjeshtarë patologjikë

Revista prestigjioze amerikane, The New Yorker, e sjell një shkrim të gjatë rreth akuzave të bëra nga Dick Marty për trafikim të organeve në Kosovë. Dëshmitarët e prokurorisë serbe portretohen si rrenacakë More...

By koshtovalia On Friday, March 15th, 2013
0 Comments

Gara etnike për Kërçovën

Në zgjedhjet lokale të 24 marsit, për herë të parë një kandidat shqiptar ka gjasa reale që ta fitojë garën zgjedhore në Kërçovë dhe të marrë drejtimin e këtij qyteti me mbi 60 mijë banorë. Fitorja More...

By koshtovalia On Wednesday, March 13th, 2013
0 Comments

Ashton nesër në Prishtinë, pritet të rikonfirmojë qëndrimet për dialogun

Të gjitha të arriturat në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, pritet të sqarohen nga vetë kryediplomatja evropiane Catherine Ashton gjatë vizitës në Kosovë. Zyrtarë të qeverisë vlerësojnë More...

By koshtovalia On Friday, February 1st, 2013
0 Comments

Një skenar i mbrapshtë për Kosovën

Si ka mundësi që në pranverë Prishtina e Beogradi ta kenë një dokument historik të nënshkruar mes vete, por që Kosova të mbetet e bllokuar në OKB e BE, dhe të hyjë në një cikël të ri të gjatë More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close