Tag archive for ‘marr’
By koshtovalia On Tuesday, July 2nd, 2013
0 Comments

Kosovës statusi i vëzhguesit në OKB?!

Ndonëse Brukseli është duke e bindur Beogradin se nuk ka kushte shtesë, pengesa e radhës drejt rrugës evropiane të Serbisë mund të paraqitet që në vjeshtë: nisma që Kosovës t’i mundësohet të marrë More...

By koshtovalia On Saturday, June 8th, 2013
0 Comments

Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë

Deputeti i PDK-së, Hydajet Hyseni e mbështetë kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi në iniciativën për themelimin e subjektit të ri politik. Ai nuk ka përjashtuar mundësin që ti bashkohet subjektit More...

By On Thursday, May 30th, 2013
0 Comments

Filloi rikonstruimi i rrugës rajonale Haraçinë-Likovë

Filloi rikonstruimi i rrugës rajonale Haraçinë-Likovë Shkup, 29 maj- Zëvendëskryeministri i Maqedonisë Musa Xhaferi, i shoqëruar nga zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Xhelal Bajrami, sot More...

By koshtovalia On Tuesday, May 28th, 2013
0 Comments

Shqipëria nuk solidarizohet me Kosovën

Injorimi që Maqedonia i bëri Kosovës duke mos e ftuar presidenten Atifete Jahjaga në Samitin për bashkëpunim në Evropën Juglindore, i cili mbahet në nivel të presidentëve më 31 maj dhe 1 qershor në More...

By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Serbia kërkon garanci se marrëveshja s’ka domethënie statusore

Kryeministri serb Ivica Daçiq ka thënë për  B92 se Aleksandar Vuçiq dhe ai po vazhdojnë bisedimet me bashkësinë ndërkombëtare për të kërkuar garanci shtesë për serbët në Kosovë. “Për ne More...

By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Sadriu: Vrasja e djalit tim ishte e porositur

Shaban Sadriu. i moshës 18 vjeçare, është plagosur nga persona të panjohur më 6 gushtë të viti 2012, ndërsa më 19 nëntor 2012 ka vdekur në QKUK. Prindi i tij Selami Sadriu thotë për rajonipress se More...

By koshtovalia On Saturday, May 25th, 2013
0 Comments

Incident në Shkup, një i plagosur

Një person u plagos mbrëmë si pasojë e një sulmi nga një grup të rinjsh në afërsi të Bibliotekës Universitare në Shkup. Siç mësohet 21 vjeçari nga Dellçeva i shoqëruar edhe nga katër të rinj të More...

By koshtovalia On Wednesday, May 15th, 2013
0 Comments

Për autostradën Prishtinë-Mitrovicë 60 milionë dollarë nga Banka Islamike

Gjatë qëndrimit dje në Mitrovicë, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi u ka thënë strukturave të PDK-së në këtë qytet se Banka Islamike i ka akorduar Kosovës 60 milionë dollarë me dedikim për ndërtimin More...

By koshtovalia On Monday, May 13th, 2013
0 Comments

Krasniqi qe 12 vjet s’e ka shkelur veriun

Kryetari i Kuvendit të Kosovës , Jakup Krasniqi, ka deklaruar se institucionet e Kosovës kanë bërë mjaft përpjekje që t’i bindin serbët të pranojnë marrëveshjen e Brukselit, duke i konsideruar edhe More...

By koshtovalia On Thursday, May 9th, 2013
0 Comments

Kuçi: Kosova do zbatim të Marrëveshjes, jo negociata të reja

Prishtina zyrtare ka fajësuar Beogradin për mosgatishmëri të zbatimit të marrëveshjes së 19 prillit për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve. Dështimi i raundit të dytë të bisedimeve në More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close