Tag archive for ‘kosovar’
By On Monday, June 17th, 2013
0 Comments

Peter Beyer të enjten në Bundestag. Teksti i plotë.

Peter Beyer të enjten në Bundestag. Teksti i plotë. Paqja në Kosovë nuk është e vetkuptueshme. Është një bimë e brishtë, e cila duhet ujitur. Mirëpo pa ndihmë, konkretisht pa praninë e ushtarëve, More...

By koshtovalia On Saturday, June 1st, 2013
0 Comments

Zeneli, i lumtur që u ftua nga Finlanda

Mesfushori kosovar, Erfan Zeneli është ndarë i lumtur që është përfshirë edhe zyrtarisht në listën e publikuar të premten nga trajneri i Finlandës, Mixu Paatelainen. Për mesfushorin e Helsinkit kjo More...

By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Barcelona po insiston për Adnan Januzajn

Skuadra e madhe spanjolle Barcelona është duke insistuar për transferimin e mesfushorit të ri kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, bën të ditur gazeta britanike “The Sun”, të shtunën. More...

By koshtovalia On Wednesday, March 13th, 2013
0 Comments

Ashton nesër në Prishtinë, pritet të rikonfirmojë qëndrimet për dialogun

Të gjitha të arriturat në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, pritet të sqarohen nga vetë kryediplomatja evropiane Catherine Ashton gjatë vizitës në Kosovë. Zyrtarë të qeverisë vlerësojnë More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close