Tag archive for ‘kosov’
By koshtovalia On Sunday, September 29th, 2013
0 Comments

Vetëvendosje: Ndërhyrje e paligjshme dhe kundërkushtetuese e OSBE-së

Prishtinë, 29 shtator – Marrëveshja Thaçi-Daçiq, përveç dëmeve që solli në lidhje me sistemin e drejtësisë dhe atë të buxhetit të shtetit, ka prekur rëndë edhe funksionimin e institucioneve More...

By koshtovalia On Tuesday, July 2nd, 2013
0 Comments

Thaçi: Më 2 Korrik nisi shtetësia

Shpallja e Deklaratës Kushtetuese më 2 korrik 1990 është ndër ngjarjet më të rëndësishme juridike dhe politike pas shpërbërjes së sistemit njëpartiak në Kosovën e fillim viteve të nëntëdhjeta, More...

By koshtovalia On Saturday, June 8th, 2013
0 Comments

Hyseni mbështet idenë e Krasniqit për partinë

Deputeti i PDK-së, Hydajet Hyseni e mbështetë kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi në iniciativën për themelimin e subjektit të ri politik. Ai nuk ka përjashtuar mundësin që ti bashkohet subjektit More...

By koshtovalia On Monday, June 3rd, 2013
0 Comments

Beogradi do negociata për Gazivodën e trafostacionin Valac

Beogradi dhe Prishtina duhet të arrijnë marrëveshjen për sistemin e energjisë elektrike në veri të Kosovës, si dhe çështjen e transitit të  rrymës nëpër Kosovë.Ndërkaq trafostacioni Valac në veri More...

By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Serbia kërkon garanci se marrëveshja s’ka domethënie statusore

Kryeministri serb Ivica Daçiq ka thënë për  B92 se Aleksandar Vuçiq dhe ai po vazhdojnë bisedimet me bashkësinë ndërkombëtare për të kërkuar garanci shtesë për serbët në Kosovë. “Për ne More...

By koshtovalia On Saturday, May 25th, 2013
0 Comments

Vuçiq: Ekzistojnë dilema në lidhje me implementimin e planit

Nënkryetari i parë i qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se ekzistojnë hamendësime në lidhje me planin e implementimit të marrëveshjes ndërmjet Beogradit e Prishtinës, dhe për këtë More...

By koshtovalia On Saturday, March 30th, 2013
0 Comments

Zotimet për rritje pagash, joreale

Niveli i zhvillimit ekonomik të Kosovës nuk ka mundësi që të mbulojë premtimin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, për rritje të pagave të të gjitha kategorive të punonjësve në sektorin More...

By koshtovalia On Saturday, March 23rd, 2013
0 Comments

Thaçi në KS të OKB: As ndarje, as republikë serbe në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në New York se nuk do të lejohet krijimi i një republike të dytë serbe në Kosovë. Këtë qëndrim e ka shprehur gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Këshillit More...

By koshtovalia On Wednesday, March 13th, 2013
0 Comments

Ashton nesër në Prishtinë, pritet të rikonfirmojë qëndrimet për dialogun

Të gjitha të arriturat në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, pritet të sqarohen nga vetë kryediplomatja evropiane Catherine Ashton gjatë vizitës në Kosovë. Zyrtarë të qeverisë vlerësojnë More...

By On Tuesday, February 19th, 2013
0 Comments

NJË FAQE TJETËR- Petrit Menaj

 Natyrisht që  gjendja në  Maqedoni nuk është  e mirë  që  të  lavdërosh BDI-në, por ajo si parti dhe gjithë  kuadrot e veta në  strukturat e shtetit nuk kanë  anë n e errët por anën e More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close