Tag archive for ‘kemi’
By koshtovalia On Tuesday, May 28th, 2013
0 Comments

Shqipëria nuk solidarizohet me Kosovën

Injorimi që Maqedonia i bëri Kosovës duke mos e ftuar presidenten Atifete Jahjaga në Samitin për bashkëpunim në Evropën Juglindore, i cili mbahet në nivel të presidentëve më 31 maj dhe 1 qershor në More...

By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Serbia kërkon garanci se marrëveshja s’ka domethënie statusore

Kryeministri serb Ivica Daçiq ka thënë për  B92 se Aleksandar Vuçiq dhe ai po vazhdojnë bisedimet me bashkësinë ndërkombëtare për të kërkuar garanci shtesë për serbët në Kosovë. “Për ne More...

By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Sadriu: Vrasja e djalit tim ishte e porositur

Shaban Sadriu. i moshës 18 vjeçare, është plagosur nga persona të panjohur më 6 gushtë të viti 2012, ndërsa më 19 nëntor 2012 ka vdekur në QKUK. Prindi i tij Selami Sadriu thotë për rajonipress se More...

By koshtovalia On Sunday, May 12th, 2013
0 Comments

Berisha: Kemi të meta, por jemi qeveri serioze

Kryeministri Sali Berisha përuroi në Shkodër rrugën Ura Gjadër-Mnelë nga ku theksoi se qeveria që ai drejton do të bëjë akoma edhe më shumë për qytetarët shqiptarë. “Shkodra ka një ndryshim që More...

By koshtovalia On Thursday, May 2nd, 2013
0 Comments

“Terrori Komunist në Shqipëri” në një libër

Një përmbledhje e krimeve të komunizmit deri në vitet ’90, vjen në formën e një botimi me dokumenta dhe fotografi titulluar “Terrori Komunist ne Shqipëri”. Albumi është forma e shtypur More...

By On Tuesday, April 2nd, 2013
1 Comment

Disa fakte lidhur me votimin më 7 prill në ÇAIR

Të nderuar banorë të Çairit, Të nderuar anëtarë, aktivistë dhe simpatizantë të Bashkimit Demokratik për Integrim,   Siç jeni të informuar tashmë, të dielën, më 7 prill, në komunën e Çairit More...

By On Tuesday, February 26th, 2013
0 Comments

TA SHPETOJMË JETËN E KOMANDANTIT TE NDERUAR, KOMANDANTIT TONË -HAMDI NDRECAJ – PANTERI

TA SHPETOJMË JETËN E KOMANDANTIT TE NDERUAR, KOMANDANTIT TONË -HAMDI NDRECAJ – PANTERI Lekë Mrijaj (Kryeministri Britanik thoshte se do ketë mëshirë-mirëkuptim edhe për kuajt e ushtarëve britanez, e More...

By koshtovalia On Tuesday, February 19th, 2013
0 Comments

Kuptimi praktik i pavarësisë

Kuptimi praktik i pavarësisë, është kuptimi më domethënës për gjithë botën e gjallë. Shqiptarët në përgjithësi sakrifikuan shumë për pavarësi. Para pak kohësh u festua në mënyrë madheshtore More...

By On Saturday, February 9th, 2013
0 Comments

Reagim:Bashkimi Demokratik per Integrim

Reagim Bashkimi Demokratik për integrim reagon ndaj manipulimeve jonjerëzore që i bën PDSH ne funkcion te politikës ditore, *duke shkelur mbi dinjitetin e ushtarëve dhe veteranëve të UCK-se, *duke shkelur More...

By On Thursday, January 24th, 2013
2 Comments

“Zeka” flet për “Abazin”

“Zeka” flet për “Abazin”       Lufta e UÇK-së në Maqedoni. Takimi i parë i Ali Ahmetit me Arbër Xhaferit Në një libër që ka dal përafërsisht një vit më herët More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close