Tag archive for ‘fundit’
By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Kongresistët amerikanë i panë barrikadat mbi Urë e Ibrit

Kongresistë amerikanë dhe mysafirë nga shtetet fqinje e Evropa, të cilët kanë qëndruar në Kosovë si pjesëmarrës në takimin e 10-të të Evropës Juglindore – Lutjet e Mëngjesit, sot, ditën e More...

By koshtovalia On Monday, May 13th, 2013
0 Comments

Krasniqi qe 12 vjet s’e ka shkelur veriun

Kryetari i Kuvendit të Kosovës , Jakup Krasniqi, ka deklaruar se institucionet e Kosovës kanë bërë mjaft përpjekje që t’i bindin serbët të pranojnë marrëveshjen e Brukselit, duke i konsideruar edhe More...

By koshtovalia On Saturday, March 23rd, 2013
0 Comments

Thaçi në KS të OKB: As ndarje, as republikë serbe në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në New York se nuk do të lejohet krijimi i një republike të dytë serbe në Kosovë. Këtë qëndrim e ka shprehur gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Këshillit More...

By koshtovalia On Wednesday, March 13th, 2013
0 Comments

Sulmet kibernetike, kërcënim për botën

Sulmet kibernetike dhe spiunazhi kibernetik kanë zëvendësuar terrorizmin si kërcënimi numër një me të cilin përballen Shtetet e Bashkuara. Agjencitë e kundërzbulimit amerikan në vlerësimin e tyre vjetor More...

By On Thursday, February 7th, 2013
0 Comments

Teuta Arifi në vizitë zyrtare në Shqipëri

Teuta Arifi në vizitë zyrtare në Shqipëri  · Me ftesë të ministres për eurointegrime të  Republikë  së  Shqipërisë , Majlinda Bregu, zëvendës kryeminstrja për çështje evropiane Teuta More...

By On Thursday, January 24th, 2013
0 Comments

Kryetari Ahmeti kundër zgjedhjeve të parakohshme

Kryetari Ahmeti kundër zgjedhjeve të parakohshme · Bashkimi Demokratik për Integrim nuk është për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ahmeti dhe subjekti që ai drejton do të angazhohen More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close