Tag archive for ‘edhe’
By koshtovalia On Thursday, May 9th, 2013
0 Comments

Kuçi: Kosova do zbatim të Marrëveshjes, jo negociata të reja

Prishtina zyrtare ka fajësuar Beogradin për mosgatishmëri të zbatimit të marrëveshjes së 19 prillit për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve. Dështimi i raundit të dytë të bisedimeve në More...

By koshtovalia On Sunday, April 28th, 2013
0 Comments

Kosova nuk lejon referendumin serb në territorin e saj

Serbët e veriut të Kosovës duhet të sqarohen të martën e ardhshme nëse pranojnë apo jo të zbatojnë marrëveshjen e lidhur me Prishtinën, dhe se varësisht nga përgjigja e tyre, do të dihet se a do të More...

By koshtovalia On Saturday, April 27th, 2013
0 Comments

Marrëveshja Thaçi – Daçiq ndihmon kthimin e të zhvendosurve

Marrëveshja e arritur në dialogun Prishtinë – Beograd do të ndihmojë edhe procesin e kthimit të personave të zhvendosur, thonë në Ministrinë për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës. Kompetencat More...

By koshtovalia On Wednesday, April 24th, 2013
0 Comments

Messi beson në kualifikim

Lionel Messi ka insistuar se ishte i gatshëm të luante kundër Bayernit dhe se donte të shënonte të paktën një gol në ndeshjen që ata e humbën mbrëmë kundër gjermanëve. Gjigantët spanjollë u befasuan More...

By koshtovalia On Wednesday, April 24th, 2013
0 Comments

Brenda qershorit shpërbërja e strukturave paralele

Plani që e ka bërë Qeveria e Kosovës për zbatimin e marrëveshjes së arritur me Serbinë, nesër do t’i paraqitet në Bruksel baroneshës Catherinë Ashton, dhe ai përbëhet nga akte ligjore, afate kohore More...

By koshtovalia On Sunday, March 24th, 2013
0 Comments

Partitë shpallin fitore, Kërçovën e fitojnë shqiptarët?

Pas mbylljes së vendvotimeve për zgjedhjet lokale në Maqedoni, shtabet zgjedhore të partive politike nëpër komuna, por edhe në ato në nivel qendror njoftojnë për epërsi apo fitore. Mirëpo, këto shifra More...

By On Saturday, February 23rd, 2013
0 Comments

Likovë, puna e stacionit shëndetësor

Drejtori i këtij institucioni Qenan Saqipi tashmë ka bërë kërkesat e nevojshme në ministri, për vënien në funksion edhe të këtyre shërbimeve mjekësore dhe shpreson se në një të ardhme të afërt, More...

By On Wednesday, February 20th, 2013
0 Comments

Ali Ahmeti, nga orbita në…nadir

Ali Ahmeti, nga orbita në…nadir Nazif Zejnullahu Në kohën kur zgjedhjet lokale ende qëndrojnë në hava, kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, doli me një thirrje dy-a më shumë-shtresore në të cilën More...

By On Tuesday, February 19th, 2013
0 Comments

NJË FAQE TJETËR- Petrit Menaj

 Natyrisht që  gjendja në  Maqedoni nuk është  e mirë  që  të  lavdërosh BDI-në, por ajo si parti dhe gjithë  kuadrot e veta në  strukturat e shtetit nuk kanë  anë n e errët por anën e More...

By On Saturday, February 9th, 2013
0 Comments

Reagim:Bashkimi Demokratik per Integrim

Reagim Bashkimi Demokratik për integrim reagon ndaj manipulimeve jonjerëzore që i bën PDSH ne funkcion te politikës ditore, *duke shkelur mbi dinjitetin e ushtarëve dhe veteranëve të UCK-se, *duke shkelur More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close