Tag archive for ‘ebsi’
By On Monday, June 24th, 2013
1 Comment

Ideja e “Shqipërisë Natyrale”, konstruksion “artificial” në funksion të manipulimit politik! – Bardhyl Mahmuti

Ideja e “Shqipërisë Natyrale”, konstruksion “artificial” në funksion të manipulimit politik! – Bardhyl Mahmuti Sa herë bëhej fjalë për krizat e njëpasnjëshme që karakterizuan More...

By koshtovalia On Monday, June 10th, 2013
0 Comments

Krasniqi s’ka ç’u bë deputetëve që braktisin seancat

Mospjesëmarrja e deputetëve nëpër seanca plenare, është përgjegjësi e partive politike nga të cilat vijnë ata deputetë, deklaroi kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi. Krasniqi tha se deputetët More...

By On Thursday, May 30th, 2013
0 Comments

Qeveria, vendim për riparimin e Shtëpisë së Alfabetit Shqip

Qeveria, vendim për riparimin e Shtëpisë së Alfabetit Shqip Shkup, 29 maj – Qeveria ka obliguar Ministrinë e Kulturës të ndërmarrë masat e nevojshme për mbulimin e dëmit material, pas sulmit More...

By koshtovalia On Sunday, May 26th, 2013
0 Comments

Serbia kërkon garanci se marrëveshja s’ka domethënie statusore

Kryeministri serb Ivica Daçiq ka thënë për  B92 se Aleksandar Vuçiq dhe ai po vazhdojnë bisedimet me bashkësinë ndërkombëtare për të kërkuar garanci shtesë për serbët në Kosovë. “Për ne More...

By koshtovalia On Thursday, May 2nd, 2013
0 Comments

“Terrori Komunist në Shqipëri” në një libër

Një përmbledhje e krimeve të komunizmit deri në vitet ’90, vjen në formën e një botimi me dokumenta dhe fotografi titulluar “Terrori Komunist ne Shqipëri”. Albumi është forma e shtypur More...

By On Saturday, February 23rd, 2013
0 Comments

Likovë, puna e stacionit shëndetësor

Drejtori i këtij institucioni Qenan Saqipi tashmë ka bërë kërkesat e nevojshme në ministri, për vënien në funksion edhe të këtyre shërbimeve mjekësore dhe shpreson se në një të ardhme të afërt, More...

By On Thursday, February 21st, 2013
0 Comments

Maqedonia dhe Kosova thellojnë bashkëpunimin në fushën e arsimit

Do të përforcohet edhe bashkëpunimi mes imstitucioneve të arsimit të lartë të dy vendeve, do të sigurohen bursa për nxënës dhe studentë, qëndrime studimore, mundësi për ndjekjen e studimeve pasdiplomike Zmadho More...

By On Tuesday, February 19th, 2013
0 Comments

I gjeta 2 te punesuar po i le 50 te rinje shqiptar. Teuta Arifi

Ditën që pranova detyrën e zëvendëskryeministres për eurointegrime, gjeta vetëm dy të punësuar shqiptarë në administratën e sekretariatit. Me kënaqesi konstatoj që pas dy viteve jo të plota po lë More...

By koshtovalia On Tuesday, February 19th, 2013
0 Comments

Kuptimi praktik i pavarësisë

Kuptimi praktik i pavarësisë, është kuptimi më domethënës për gjithë botën e gjallë. Shqiptarët në përgjithësi sakrifikuan shumë për pavarësi. Para pak kohësh u festua në mënyrë madheshtore More...

By On Friday, February 15th, 2013
0 Comments

Deklarata e zëvendëskryeministres Arifi .·

Të nderuar përfaqsues të mediave, Të nderuar qytetar, Si që jeni të njoftuar unë do të garoj në zgjedhjet lokale të këtij viti si kandidate për postin e kryetarit të Tetovës. Për këtë arsye dua More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close