Tag archive for ‘ebri’
By koshtovalia On Friday, May 31st, 2013
0 Comments

Lugina: Thaçi të kërkojë reciprocitet nga Daçiqi për shqiptarët

Përfaqësuesit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës presin që Kuvendi i Kosovës të nxjerrë një rezolutë me të cilën duhet të angazhojë Qeverinë e Kosovës që të merret më konkretisht me problemet More...

By koshtovalia On Tuesday, May 28th, 2013
0 Comments

Shqipëria nuk solidarizohet me Kosovën

Injorimi që Maqedonia i bëri Kosovës duke mos e ftuar presidenten Atifete Jahjaga në Samitin për bashkëpunim në Evropën Juglindore, i cili mbahet në nivel të presidentëve më 31 maj dhe 1 qershor në More...

By koshtovalia On Thursday, May 9th, 2013
0 Comments

Kuçi: Kosova do zbatim të Marrëveshjes, jo negociata të reja

Prishtina zyrtare ka fajësuar Beogradin për mosgatishmëri të zbatimit të marrëveshjes së 19 prillit për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve. Dështimi i raundit të dytë të bisedimeve në More...

By On Saturday, April 27th, 2013
0 Comments

Teuta Arifi pastron parkun dhe sanon gropat në rrugët e Tetovës

Teuta Arifi pastron parkun dhe sanon gropat në rrugët e Tetovës Arifi bëri apel që të gjithë qytetarët të cilët kanë dëshirë të angazhohen për të pastruar qytetin e Tetovës ti bashkëngjiten në More...

By koshtovalia On Friday, March 15th, 2013
0 Comments

Gruevski: S’i lëmë ta shndërrojnë Maqedoninë në Shqipëri

“Ata duan me qytetarë të shpërngulur para 10, 20 dhe 30 viteve të marrin Kërçovën. Kërçovarë ne kësaj radhe duhet të dalim të gjithë deri në fund dhe ti përgjigjemi se e kujt është Kërçova”, More...

By On Saturday, February 23rd, 2013
0 Comments

Takim me aktivistët e Çarshisë së Epërme – Tetovë

Bashkë me k[shilltarët e listës dhe kryesuesin e saj, bashkëbiseduam me aktivistet e Çarshisë së Eperme në Tetovë. Gjithësesi se kjo pjesë e qytetit ka çështje të shumta që kërkojnë qasje të More...

By On Thursday, February 7th, 2013
0 Comments

Teuta Arifi në vizitë zyrtare në Shqipëri

Teuta Arifi në vizitë zyrtare në Shqipëri  · Me ftesë të ministres për eurointegrime të  Republikë  së  Shqipërisë , Majlinda Bregu, zëvendës kryeminstrja për çështje evropiane Teuta More...

By On Thursday, January 24th, 2013
0 Comments

Kryetari Ahmeti kundër zgjedhjeve të parakohshme

Kryetari Ahmeti kundër zgjedhjeve të parakohshme · Bashkimi Demokratik për Integrim nuk është për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Ahmeti dhe subjekti që ai drejton do të angazhohen More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close