Tag archive for ‘disa’
By koshtovalia On Tuesday, July 2nd, 2013
0 Comments

Kosovës statusi i vëzhguesit në OKB?!

Ndonëse Brukseli është duke e bindur Beogradin se nuk ka kushte shtesë, pengesa e radhës drejt rrugës evropiane të Serbisë mund të paraqitet që në vjeshtë: nisma që Kosovës t’i mundësohet të marrë More...

By koshtovalia On Saturday, May 25th, 2013
0 Comments

Vuçiq: Ekzistojnë dilema në lidhje me implementimin e planit

Nënkryetari i parë i qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se ekzistojnë hamendësime në lidhje me planin e implementimit të marrëveshjes ndërmjet Beogradit e Prishtinës, dhe për këtë More...

By koshtovalia On Thursday, May 2nd, 2013
0 Comments

“Terrori Komunist në Shqipëri” në një libër

Një përmbledhje e krimeve të komunizmit deri në vitet ’90, vjen në formën e një botimi me dokumenta dhe fotografi titulluar “Terrori Komunist ne Shqipëri”. Albumi është forma e shtypur More...

By koshtovalia On Wednesday, April 24th, 2013
0 Comments

Messi beson në kualifikim

Lionel Messi ka insistuar se ishte i gatshëm të luante kundër Bayernit dhe se donte të shënonte të paktën një gol në ndeshjen që ata e humbën mbrëmë kundër gjermanëve. Gjigantët spanjollë u befasuan More...

By koshtovalia On Sunday, March 31st, 2013
0 Comments

10 vjet në kërkim të shkakut që i mori jetën e të birit

Nuk ka reshtur së trokituri në dyert e institucioneve të drejtësisë për gati 10 vjet radhazi. Kërkon zbardhjen e rrethanave të vdekjes së birit të tij. Por, deri më tani askush nuk i është përgjigjur More...

By koshtovalia On Thursday, January 31st, 2013
0 Comments

Amerika financon “Shqipërinë e Madhe”?

Projekti amerikan për të krijuar “Shqipërinë e Madhe” po realizohet që disa vite, ngadalë, me mjete ushtarake dhe diplomatike, shkruan ditorja kroate Slobodna Dalmacija. “Është i pandalshëm bashkimi More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close