Tag archive for ‘cila’
By koshtovalia On Sunday, September 29th, 2013
0 Comments

Vetëvendosje: Ndërhyrje e paligjshme dhe kundërkushtetuese e OSBE-së

Prishtinë, 29 shtator – Marrëveshja Thaçi-Daçiq, përveç dëmeve që solli në lidhje me sistemin e drejtësisë dhe atë të buxhetit të shtetit, ka prekur rëndë edhe funksionimin e institucioneve More...

By On Monday, June 17th, 2013
0 Comments

Peter Beyer të enjten në Bundestag. Teksti i plotë.

Peter Beyer të enjten në Bundestag. Teksti i plotë. Paqja në Kosovë nuk është e vetkuptueshme. Është një bimë e brishtë, e cila duhet ujitur. Mirëpo pa ndihmë, konkretisht pa praninë e ushtarëve, More...

By koshtovalia On Friday, May 31st, 2013
0 Comments

Lugina: Thaçi të kërkojë reciprocitet nga Daçiqi për shqiptarët

Përfaqësuesit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës presin që Kuvendi i Kosovës të nxjerrë një rezolutë me të cilën duhet të angazhojë Qeverinë e Kosovës që të merret më konkretisht me problemet More...

By koshtovalia On Friday, May 3rd, 2013
0 Comments

Shqiptarët në Maqedoni përkujtojnë dëshmorët e UÇK-së

Në fshatin Sllupçan u përkujtua 12 vjetori i fillimit të konfliktit të armatosur në rajonin e Karadakut të Kumanovës, mes Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe Forcave Maqedonase të Sigurisë, që çoi në More...

By koshtovalia On Wednesday, April 24th, 2013
0 Comments

Kontrabanduesit nga Serbia hapin rrugë ilegale për të kaluar mallrat në Kosovë

Banorët e Muçibabës fshat ky në brezin kufitarë me Serbinë janë të shqetësuar që pas nënshkrimit të marrëveshjes për menaxhimin e kufijve para syve të policisë dhe të vetë banorëve në pjesën More...

By koshtovalia On Saturday, March 30th, 2013
0 Comments

Reali nuk përfiton nga gabimet e Barcelonës

Reali i Madridit nuk ka mundur të shkojë më shumë se sa një barazim 1-1 me Zaragozën, në ndeshjet e sotme për Primera Division.Ky ishte një shans mjaft i mirë për t’iu afruar Barcelonës, e cila barazoi More...

By On Tuesday, February 19th, 2013
0 Comments

NJË FAQE TJETËR- Petrit Menaj

 Natyrisht që  gjendja në  Maqedoni nuk është  e mirë  që  të  lavdërosh BDI-në, por ajo si parti dhe gjithë  kuadrot e veta në  strukturat e shtetit nuk kanë  anë n e errët por anën e More...

By On Tuesday, February 5th, 2013
0 Comments

Komunikatë e Lëvizjës se Re Demokristiane të Kosovës

Komunikatë e Lëvizjës se Re Demokristiane të Kosovës Prishtinë, 5.02.2013,LRD-Zyra për informim publik Blerina M Leka – zëdhënëse Lëvizja e Re Demokristiane, përmes kësaj komunikate, bën thirrje More...

By koshtovalia On Friday, February 1st, 2013
0 Comments

Presheva bën kërkesë për legalizimin e lapidarit

Administrata e Komunës së Preshevës ka bërë kërkesë për legalizimin e përmendores së UÇPMB-së, të hequr kohë më parë nga regjimi i Beogradit, ka thënë sot kryetari i Komunës së Preshevës, Ragmi More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close