Publikuar me datën: Tue, May 4th, 2010

Sulmuesi i Mumbait “duhet të varet”

Mumbai, 4 maj – Sulmuesi i vetëm i mbijetuar, i cili sulmoi qytetin hindus Mumbai në vitin 2008 duhet të varet, deklaruan prokurorët.

“Do të ishte tallje me drejtësinë nëse nuk zbatohet dënimi me vdekje”, deklaroi prokurori Ujjwal Nikam.

Pakistanezi Mohammad Ajmal Amir Qasab (22) është shpallur fajtor të hënën për akuzat, të cilat përfshinin vrasje, zhvillimin e luftës në Indi dhe posedimin e eksplozivëve, raporton BBC.

Kryetari i trupit gjykues shtyu dënimin për të enjten.

Sulmet lanë 174 të vrarë, duke përfshirë edhe 9 persona tjerë të armatosur, dhe përkeqësuan marrëdhëniet midis Indisë e Pakistanit.

India fajësoi grupin militant me bazë në Pakistan, Lashkar-e-Taiba për sulmet.

Pas mohimit fillestar, Pakistani pranoi se sulmet ishin planifikuar pjesërisht në territorin e vet dhe se Qasab ishte një prej shtetasve të saj.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close