Publikuar me datën: Sat, Jan 14th, 2012

Sulmohet Kurti, nuk është arrestuar

15:18 Nga përleshja e protestuesve me Policinë e Kosovës, këta të fundit kanë raportuar se janë lënduar tetë policë.

15:05 Lideri i Vetëvendosjes raportohet se nuk është arrestuar, por që ai është sulmuar dhe është gjakosur.

14: 47 – Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se është arrestuar kreu i saj, deputeti Albin Kurti, si dhe aktivisti Salih Zyba. Të arrestuar sipas Vetëvendosjes janë edhe Hysen Durmishi dhe Fisnik Ismajli.

14:40 Pas ndërhyrjes më gaz lotësjellës dhe ujë, protestuesit megjithatë janë treguar këmbëngulës, duke u rigrupuar. Tani Policia ka filluar aksionin e dytë të shpërndarjes.

14:20 Pas paralajmërim ndaj protestuesve, Policia e Kosovës ka përdorur gaz lotësjellës dhe ujë për t’i shpërndarë protestuesit. Në këto momente, protestuesit janë shpartalluar, por skaj rrugëve.

14:07 Policia e Kosovës në këto momente u ka dhënë ultimatum 5 minuta protestuesve të Vetëvendosjes për ta liruar rrugën.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close