Publikuar me datën: Thu, Oct 6th, 2011

Stefanoviq: Me Cooperin biseda për Bërnjakun e Jarinjën

Beograd, 6 tetor – Vendkalimet Bërnjak e Jarinje janë arsye kryesore për shkuarjen e ndërmjetësit të BE-së në dialogun Serbi- Kososvë në Beograd, ka thënë shefi i ekipit  serb në negociata me Kosovën Borislav Stefanoviq.

“Vendkalimet Bërnjak dhe Jarinje me siguri do të jenë tema të bisedimit të nesërm, nuk duhet ta imponojmë, kjo është pak a shumë e qartë, ky është njëri nga shkaqet kryesore pse Cooper vjen në Beograd”, i ka thënë Stefanoviq agjencisë Beta.

“Ardhja e Cooperit do të jetë rast që të përpunojmë propozimet që ia kemi dërguar bashkësisë ndërkombëtare që të zgjidhet situata në vendkalime”, ka thënë ai.

Sipas fjalëve të Stefanoviqit, shkuarja e ndërmjetësit Robert Cooper është rast i ri që bisedimet për Bërnjakun e Jarinjen nga Brukseli të vazhdojnë edhe në Beograd.

“Cooper me mua me siguri do të bisedojë për këtë si dhe për perspektivat e dialogut të mëtejmë me Prishtinën për temat që ishin caktuar më parë  – telekomunikacionin, energjinë dhe pjesëmarrjen e Kosovës në iniciativa evropiane”, ka thënë Stefanoviq duke shtuar se është me rëndësi që gjatë bisedimeve të gjenden modalitete dhe zgjidhje për vendkalimet në veri të Kosovës.

Sipas Stefanoviqi, Cooper do të bisedojë edhe me ministrin serb të Punëve të Brendshme Ivica Daçiq lidhur me implementimin e lirisë së lëvizjes.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close