Publikuar me datën: Tue, Oct 18th, 2011

Sot, KFOR-i ballafaqohet me serbët

15 kamionë të KFOR-it pritet që sot të përdorin rrugët tokësore për të furnizuar trupat e tyre në dy pikat kufitare në Jarinë dhe në Bërnjak. Rrugës pritet të gjejnë serbët e barrikaduar aty ku janë tash e një kohë të gjatë.

 

Raportohet se KFOR-i mund të zmbrapset herën e parë duke u kthyer mbrapsht, me paralajmërimin e fundit që të hiqen barrikadat për të shkuar pastaj sërish. Përfaqësuesit ilegalë serbë do të mblidhen në veri për të diskutuar hapat e tyre të mëtutjeshëm, por nuk duan të tërhiqen.

 

Madje, serbët po përdorin fëmijtë dhe gratë për të bllokuar rrugën me shpresë për një reagim që do të linte KFOR-in fajtor.
Portali Indeksonline do të raportojë gjerësisht për zhvilimet në veri në ditën kur KFOR-i do të duhej të rikthente lirinë e lëvizjes

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close