Publikuar me datën: Wed, May 26th, 2010

Sonda Phoenix “jep shpirt”

Washington, 26 maj – Përfundon zyrtarisht misioni i sondës marsiane Phoenix e lëshuar rreth dy vjet më parë në planetin e kuq.
Hesht përgjithmonë sonda e dërguar nga Toka për në planetin ku njeriu ka shfaqur me shumë interes për shkak të përbërjes së ngjashme me Tokën tonë. Phoenix ishte mjeti i parë që analizoi kampione nga toka e Marsit dhe dërgoi foto të mrekullueshme në bazën tokësore.

Drita e saj nuk shkëlqen më dhe sipas shkencëtarëve, panelet diellore janë dëmtuar në atë masë sa nuk mund të riparohen më.

Me mbërritjen e verës në pjesën e planetit ku kishte ngelur sonda, NASA shpresonte që panelet e Phoenix ta furnizonin me energji për të rinisur misionin, por mesa duket sonda ka dhënë “shpirt” përgjithmonë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close