Publikuar me datën: Mon, Aug 18th, 2014

Skandali i Sarandës, Prokuroria ngre dy akuza/ Ngacmim seksual dhe ushtrim i ndikimit të paligjshëm për një vend pune

Prokuroria ka formuluar akuzat ndaj Agron Cane, sekretarit të deputetit socialist Koco Kokëdhima, i cili u përfshi në një skandal në qytetin e Sarandës pasi i kërkonte një nëne favore seksuale nga vajza e saj 14 vjecare për ti gjetur një vend pune.

Organi i Prokurorisë ka ngritur dy akuza ndaj Canes, ushtrim i ndikimit të paligjshëm për një vend pune dhe abuzim dhe ngacmim seksual.

60 vjecari Cane, një ish-ushtarak, u arrestua nga Policia e Shtetit pas denoncimit të video skandalit dhe pritet që ditës së martë të njihet me masën e sigurisë nga Gjykata.

Seanca e masës së arrestit do të kryhet në Gjykaten e rrethit Sarandë, ndërsa Cane ndodhet i siguruar në ambientet e izolimit të komisariatit të këtij qyteti.

Shoqërimi është kryer mesnatën e të premtes duke u gdhirë e shtuna, ndërsa procedurat e lejonin shtyrjen e seancës për në orët e paradites së të martës.

Shtyrja e seancës mësohet se është bërë nga  mosposedimi i videos së regjistruar dhe të publikuar në media të ketij skandali.

Masa e arrestit me burg që pritet të kërkohet nga Prokuroria në seancën e të martës në gjykate është kundërshtuar nga avokati mbrojtës si e jashtëligjshme, për faktin se në përgjim nuk ka elemente të veprës penale dhe se vetë përgjimi është i jashtëligjshem përsa kohë nuk është kryer konform rregullave ligjore.

 

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close