Publikuar me datën: Fri, Apr 11th, 2014

Deputetja Musliu i pergjigjejet deklarates se Lutfi Hazirit per bojkotimin e Akademise!

S’ka akademi përkujtimore për Agim Ramadanin Kryetari I Komunës se Gjilanit z. Lutfi Haziri deklaron: “Do të bëhen homazhe pran lapidarit të tij dhe do të vizitohet familja. Aktiviteti i 11 prillit, çlirimit të betejës së Koshares është suspenduar nga vetë bartësit dhe ne jemi solidarizuar si komunë me kërkesat për shkak të mos përfshirjes së gjithë pjesëmarrësve në ligjin e Veteranëve të Luftës. …Ndërsa “Ditët e Agimit” do të shënohen sipas kalendarit vjetor që kemi ne”
Kjo deklaratë nuk ka emër tjetër përveç Gënjeshtër që dhunshëm po plasohet në opinion për të krijuar huti tek qytetarët. Në Ligjin për veteranët e Luftës nuk përjashtohet asnjë ushtarë, e as ushtarët e Brigadës 138.  Kësaj sjellje si thonë ndryshe vetëm përçarje, e kjo nuk është hera e parë që individë dhe grupime në Kosovë, kanë përça dhe kanë keqpërdorë të rënët për liri.
Nëse bojkotimi i këtij Aktiviteti bëhet me motive politike apo partiake është për të të ardhur keq. Në kontekstin e debateve të fundit domosdoshmërish po shtrohet pyetja: Kur kemi pasur institucione aq legjitime dhe aq të sofistikuara siç po pretendohet, atëherë pse na u deshtë të shpallim Pavarësinë e Kosovës me datë 17. Shkurt 2008? Pse nuk thamë ne e kemi Pavarësinë vetëm njihnani o shtete të bekuara që aq shumi i deshët përfaqësuesit tanë e që aq mirë i pritnit korridoreve të botës??????

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close