Publikuar me datën: Wed, Oct 10th, 2012

Shuarja e një kulture të madhe

Boksierët e gjeneratës së artë të klubit Prishtina kanë merak të rrëfejnë se si gjatë viteve ’80 i mposhtnin para 4 apo 5 mijë tifozëve kundërshtarët e tyre nga klubet e gjithë ish-Jugosllavisë. Por, nëse kultura e përcjelljes së meçeve të boksit të ditëve të sotme vazhdon të zbehet, atëherë paralajmërohet se kujtimet e boksierëve të gjeneratës së artë, veç sa do të forcohen.

Palestrat e kryeqendrës së Kosovës, Prishtina, që dikur ishte kryeqendër e një shteti 22-milionë banorësh kur bëhet fjalë për boksin dhe festat që rezervonin meçet e ndryshme, sot janë gati të zbrazëta edhe kur në to luftojnë boksierë me goxha nam, si puna e Naim Tërbunjës, për shembull, që është fitues i turneut më të madh amator të SHBA-së “Golden Gloves” dhe pjesëmarrës i ngjarjeve si Lojërat Olimpike, botërorët e evropianët

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close