Publikuar me datën: Wed, Aug 3rd, 2011

Shqiptarë e serbë në pikat kufitare

Bashkimi Evropian do të provojë të bind palën kosovare dhe atë serbe me një zgjidhje për pikat kufitare në veri. Ndërmjetësuesi i BE-së në bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Robert Cooper raportohet se ka sjellë një propozim për një zgjidhje kompromisi, për tejkalimin e krizës, raporton DPA.

Propozimi i Cooperit ka katër pika, ndërsa më e rëndësishme është se në të dyja pikat kufitare të punojnë së bashku doganierë shqiptarë e serbë, si dhe policia kufitare e Kosovës. Ndërkohë, serbët në veri të Kosovës duhet t’i heqin pengesat dhe të lehtësojnë lëvizjen. Pikat kufitare të hapen vetëm për autobusë e vetura, por jo edhe për mallra. Dhe në fund, Prishtina e Beogradi do të duhej që në shtator të vazhdojnë bisedimet në Bruksel për vulat doganore të Kosovës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close